Depilasyon ( tüm bölge)

Tılsım Güzellik, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Depilasyon, istenmeyen kıl ya da tüylerin geçici olarak vücuttan uzaklaştırılmasını anlatan bir terimdir. Ağda, cımbız, tüy dökücü krem, epilatör depilasyon yapan araçlardır. Epilasyon ise kalıcı tüy azalmasını tarif eder.

Depilasyon ve epilasyon her ikisi de istenmeyen kıllar ve tüyler ile ilgilidir. Birbirinden ayıran ise etkilediği süreçtir. Depilasyonda istenmeyen kıl ve tüyler geçici olarak vücuttan uzaklaştırılır. Bunun için traş, tüy dökücü krem, losyon gibi yöntemler kullanılabilir. Burada kıl kökü hedeflenmez. İşlem deri üzerinden yapılır. Ve alınan tüy ve kıllarda 1-2 gün sonra tekrar çıkmaya başlar. Bu kısa süreli depilasyon olarak adlandırılır.
Eğer yöntem olarak cımbız, ağda, epilatör gibi yöntemler kullanılıyorsa kalıcılık biraz daha uzun olmaktadır. Bu da uzun süreli depilasyon olarak adlandırılır. Burada kıl kökü hedeflenmiştir.
Eğer sir ağda kullanmışsanız şeker içermediği için hem kıl köklerini zayıflatmış hemde cilde doğal bir peeling uygulamış olabilirsiniz. Düzenli uygulanması durumunda ise tüylerin ve kılların seyrelmesini sağlayarak uzama sürelerini geciktirir.
Epilasyon daha çok iğne ve lazer yöntemleri ile yapılmaktadır. Lazer epilasyon ile birkaç seansta tabi cildinizin tipi, rengi, kıl-tüy yapısına göre kalıcı olarak özgürlük yaşamanız mümkün