Ponza

Tılsım Güzellik, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Ayak Bakımı nedir, ne değildir?
Ayak Bakımı, “Pedikür” değildir. Bildiğimiz klasik pedikürde tırnak kenarındaki etler kesilerek alınır. Buradaki kesme işlemi adeta bir bitkiyi budarcasına, etlerin daha fazla çıkmasına sebep olur. Öte yandan kesilen bölge enfeksiyona açık hale gelir. Pedikür yapılan merkezde eğer kuru hava sterilizasyonu kullanıyorsa ve maalesef personel bu cihazın steril ettiğini sanıyorsa, bir başka önemli risk ise kullanılan aletlerden bir çok hastalık kapmanız olasılığıdır.
Ayak Bakımı, banyodan sonra ponza taşı ile topuklarınızı derinlemesine ponzalamak değildir. Banyo sırasında uzun süre su teması cildinizin kabarmasına sebep olur. Hatta elleriniz de aynı sebeple buruşur. Ponza taşı ile derin bir şekilde törpülediğinizde ölü doku ortadan kalkar ve canlı dokuya ulaşırsınız. Ponza tarafından saldırıya uğrayan canlı doku, daha çok kalınlaşır, daha çok kendini güçlendirir. Yani çözmeye çalıştığınız küçük sorununuz artık büyük bir sorun haline gelir.
Ayak Bakımı,  evde bir takım cihazlarla kendinize uyguladığınız bakım da değildir. Hangi frez ucunu, hangi problem için, hangi bölgeye, hangi devir hızı ile, ne kadar ileri giderek uygulayacağınızı bilmek bir uzmanlık gerektirir. Yanlış işlemle ayağınıza daha çok zarar verebilirsiniz.
Ayağınıza sizin kendi yapabileceğiniz en güzel şey ise, uzman tarafından ihtiyacınıza göre tespit edilmiş olan, nemlendirici, kalınlaşmaya yatkın ciltler için, terleyen ciltler için gibi.. ürünleri tavsiye edildiği şekilde düzenli olarak kullanmak ve ayakkabı tercihlerinizin ayağınıza zarar vermeyecek şekilde, rahat ve yumuşak seçilmiş olmasıdır.