Temel Medikal Bakım

Tılsım Güzellik, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Ciltte biriken yağ, makyaj malzemelerinin bıraktığı kalıntılar ve siyah noktaların arındırılması, cildin üst katmanında daha canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmeye yönelik çalışmalar yapılmasıdır. Herkesin medikal cilt bakımı ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Bu nedenle kişiye uygun en iyi medikal cilt bakımı yolunun tespit edilebilmesi için kapsamlı bir cilt analizi yapılması gerekmektedir. Bu sayede kişinin ihtiyaç duyduğu bakım kendisine sunulabilmektedir.
Medikal Cilt Bakımı Nasıl Olur?
Medikal cilt bakım yöntemleri kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre çeşitlilik kazanmaktadır. Medikal yolla cilt bakımı çeşitleri piyasada bulunan geniş ürün ve hizmet veren kurum yelpazesi sayesinde oldukça kapsamlıdır. Ancak bu çeşitliliğin içerisinde sağlığı olumsuz etkileyecek madde bulunan ürünlerin ve sağlıksız şartlarda uygulama yapan kurumların de bulunduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle kullanıcıların medikal cilt bakımı markaları araştırması ve seçimi yaparken dikkatli olması gerekmektedir.
Medikal cilt bakım ürünleri satın alınırken merdiven altı ismiyle anılan, sağlıksız ortamlarda üretilmiş ürünlerden uzak durmak gerekmektedir. Ayrıca taklit, son kullanım tarihi geçmiş ve bozuk ürünler de insan sağlığında ciddi hasarlar meydana gelmesine neden olabilmaktedir.
Medikal Cilt Bakımının Aşamaları Nelerdir?
Medikal cilt bakımı aşamaları iki kısımdan oluşur. Birinci kısım analiz ikinci kısım ise uygulamadır.
Analiz kısmı:
Cilt analizi yapılır.
Cilt yapısı (kuru, yağlı vb.) belirlenir.
Cildin ihtiyacına uygun ürünler belirlenir.
İhtiyaç varsa kombine uygulamalar belirlenir.
Uygulama Kısmı:
Cilt tipine uygun bir temizleme ürünü ile kir, makyaj vb. kalıntılardan temizlenir.
Temizlenen cilde tonik uygulanır.
Peeling işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır.
Cildin daha kolay ve iyi temizlenebilmesi için buhar terapi uygulanır ve gözenekler açılır.
Ardından ciltteki siyah nokta, yağ bezesi vb. çıkartılır.
Cilt jel uygulaması ile yatıştırılır.
Radyofrekans ve tonik uygulaması ile açılan gözenekler sıkılaştırılıp, toparlanır.
Uygulamanın etkisini artırmak ve kalıcı olması için özel bir maske uygulanır.
Maske belirli süre bekletildikten sonra temizlenir.
Cilde uygun serum, nemlendirici ve kremler ile masaj yapılır.
Güneş kremi sürerek işlem tamamlanır.
Medikal cilt bakımı uygulama aşamaları genel olarak bu şekilde ilerler. Ancak kişinin cilt durumuna göre medikal cilt bakımındaki aşamalara eklemeler yapılabilmektedir. 
Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bakım sonrasında cilt hassastır ve gözenekler açıktır. Bu nedenle işlem yapıldığı ve sonraki gün fondöten, pudra, kapatıcı gibi gözenekleri tıkayacak ürünler kullanılmamalıdır. Mümkünse makyaj yapılmamalıdır. Bununla birlikte cilt hassaslaştığı için güneş ışınlarına maruz kalınmamalı, mecburi durumlarda yüksek koruyuculu krem kullanılmalıdır.
Medikal cilt bakımı profesyonel kişiler tarafından uygulanabilmektedir. Bu nedenle cilt bakımınızı bir uzmana yaptırmaya dikkat etmelisiniz.
Heraderma Kliniğinde cildinizin ihtiyacına uygun medikal cilt bakımı uygulanmaktadır.