KULLANDIĞIM NEMLENDİRİCİ KREM CİLDİMİ NEMLENDİRMEYE YETMİYOR

Tılsım Güzellik, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Cilt bakım rutini içerisinde en sık karşılaşılan ürün nemlendirici krem diyebiliriz. Bu üründen fayda görmenin tek yolu ise doğru ürünü kullanmaktır. Aksi taktirde “kullandığım nemlendirici cildimi nemlendirmeye yetmiyor” sorununu siz de yaşayabilirsiniz. Bu yazıda bu sorunun temellerine inecek, cevapları sizlere sunacağız.

Cilt tipine uygun nemlendirici krem

Cilt tipleri ve cilt durumları olarak iki ayrı şekilde cildi ele almak gerekir.

Cilt tipleri; normal, karma, yağlı, kuru olmak üzere toplamda 4 çeşittir.

Ancak bir de cilt durumu vardır ki bu da mevsimsel geçişler, hormonsal geçişler, kişinin hassasiyeti ve dahi birçok durumu içinde bulunduran ‘durum değişiklikleridir’

Kısaca örnek verirsek;

Yağlı ve akneli bir cilt kullandığı ürünlerden ötürü nemsizliği artabilir ve kişi cildini kuru olarak ifade eder. Oysa ki cildin sadece nemi azalmış olup su bazlı nemlendirici ile bu durum düzeltilebilir.

Ya da

Karma bir yaz bitiminde cildinin çok kuruduğunu ifade edebilir. Bu da bize ciltte ölü tabakanın arttığını ve sürülen nemlendiricinin yeterli işlevini göremediğini böylelikle kuruluk hissettiğini anlatır. Tabi UV korumanında düzenli kullanılmadığı da bu kuru hissin artmasına sebep verecektir.

Burada önemli olan cilt tipini iyi bilip o anki cilt durumuna uygun krem seçimi yapmaktır. Tıpkı kıyafetler gibi mevsimsel olarak cildimize kullandığımız ürünlerde değişkenlik gösterecektir.

Bir uzman eşliğinde bakım ürünlerini satın alırken durumun doğru ifade edilmesi seçilen kremden verimin artmasını sağlar.

Nemsiz bir cildi nemlendirmek için hyalüronik asit seçilirken, kuru bir cildi nemlendirmek için daha yağlı içerik seçimleri yapılır.

Doğru olarak seçtiğiniz ürünü sabah akşam düzenli olarak cildinize uygularsanız çok kısa bir zamanda durumun iyileştiğini hissedersiniz.

Eğer makyaj yaşantınızın bir ritüeli ise mutlaka makyaj altına su bazlı nemlendirici kullanmak gerekmektedir. Makyaj malzemelerinin kuruyan çizgilere girerek daha da kırışıklığı yoğun bir cilt olarak görünmesi kaçınılmazdır. Özellikle göz altı çizgilerinde bu bariz bir şekilde ortaya çıkar.

Cilt Bakım ürünlerini inceleyerek gerektiğinde mesaj yazarak cildiniz hakkında sorularınızı danışabilirsiniz.