RENKLİ GÜNEŞ KREMİ GÖZENEKLERİMİ TIKAR MI?

Tılsım Güzellik, her zaman güleryüzlü ve alanlarında uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmetler vermek, müşterilerine hijyenik bir ortamda çeşitli uygulamalar sunarak uzun soluklu ilişkiler kurmayı amaç edinmiştir.

Cilt sağlığı için UV koruyucu ürünleri kullanmak gerekir. Bu ürünler arasında en fazla dikkat çekenlerden biri de renkli güneş kremleridir. Yapısında hem güneş kremi hem de kapatıcı özellik barındırması ile birçok kişinin ilk tercihi olmaktadır. Peki bu ürünler zararlı mı? Cilt gözeneklerini tıkar mı? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Renkli güneş kremi gözeneklerimi tıkar mı?

Konu kozmetik ürünlere geldiğinde birçok kişi sadece kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmekte. Renkli güneş kremi için sık sık söylenen bir iddia da ciltteki gözenekleri kapattığına yönelik. Bu iddia hem doğru hem de aynı zamanda yanlış. Kozmetik ürünü altında üretilen renkli UV koruyucularda yan etkiler gözlemlenebilirken, dermokozmetik altında üretilenlerde bu tip bir risk bulunmamaktadır.

Renkli güneş kremi ürünlerinde doğru ürün ve doğru marka seçimi yapılması halinde gözeneklerin kapanması gibi bir sorun ile karşılaşılmayacaktır. Yağlı, lekeli, kuru ve hassas ciltlerin her biri için renkli güneş kremi ürünü bulunmaktadır. En uygun ürünü cilt tipinize göre seçebilirsiniz.